Pozdrav na neděli 12 listopadu 2023

Milé sestry a milí bratři,

jak jistě víte, tuto neděli 12 listopadu se konají sborové shromáždění v obou našich sborech:  ráno v 8.30 v Nikolčicích a v 10:15 v Hustopečích. Jediným bodem  programu bude volba stávajícího společného kazatele bratra Jiřího Grubera farářem  na další dva roky tj. od 1.1. 2024 do 31.12. 2025

Volbu i bohoslužby povede bratr Petr Zajíc, náměstek seniorátního kurátora. Po uplynutí půl hodiny je volba platná za každého počtu přítomných. Kdo se nemůže zúčastnit voleb v uvedenou dobu, může využít možnosti volby na dálku. Stačí, když kontaktuje některého z presbyterů, který ho navštíví a volbu mu umožní. Volba však musí proběhnout nejpozději v sobotu 11. listopadu.

Rádi bychom vás již dnes pozvali na dětskou vánoční slavnost, která se uskuteční v neděli 10. prosince v obou našich kostelech v obvyklou dobu. Děti, které chodí ve středu do náboženství, dostanou básničky tam, ostatní o ně mohou požádat e- mailem na adrese:                   j.gruber@tiscali.cz

Máme radost, že opět uslyšíme dětské hlásky, jak chválí Pána Boha a radují se z narození Božího Syna. Připojme s k nim i my dospělí. Na dárky pro děti je možno přispět do zvláštní sbírky.

Prosím, abyste také pamatovali na svůj každoroční finanční příspěvek na činnost sboru (salár). Můžete ho odevzdat v hotovosti v kostele, nebo bankovním převodem na účty našich sboru:

Nikolčice 13 81 52 73 79 / 0800

Hustopeče: 13 81 52 23 59 /0800.

V Nikolčicích se dokončuje přístavba sociálního zařízení a kuchyňky k zimní modlitebně, která nás vyjde na 1,7 milionu. Obec Nikolčice nám darovala částku 100.000 Kč a využili jsme i mimořádného příjmu z prodeje pozemku (1,3 milionu). Další prostředky získáme z nájmu a vašich příspěvků. Čeká nás však ještě oprava omítek na kostele a další stavební aktivity. Všem dárcům děkujeme !!

sobotu 25 listopadu v 18 hodin se na nikolčické faře po delší době sejde mládež z našich sborů.  Víte-li o někom, kdo by mohl mít o takové setkání zájem, upozorněte ho na tuto možnost. Chtěli bychom se takto scházet cca jednou měsíčně. Naši konfirmandé se o víkendu zúčastní seniorátního setkání v Brně.

Podporu a sílu od Pána Boha vám vyprošuje váš kazatel

Jiří Gruber