Pozdrav na neděli 15. října 2023

Milé sestry a milí bratři!

Zdravím vás všechny před nedělí a zvu do našich společenství v Hustopečích a Nikolčicích.

Tuto neděli 15. října v 8:30 budou bohoslužby v Nikolčicích, při nichž bude po půl roční přípravě pokřtěn bratr Radek Dostál. Vítáme ho do našeho společenství víry a naděje. V obvyklou dobu budou také bohoslužby v Hustopečích.

Odpoledne ve 14:30 jsme zváni na instalaci nového faráře v Nosislavi - bratra Petra Chlápka.

V hustopečském sboru se podařilo dát dohromady skupinku asi deseti dětí, které přichází ve středu odpoledne na faru k hodinám náboženství. Je určena pro předškoláky a nejmladší školáky.  Máte-li doma děti nebo vnuky tohoto věku, přiveďte je mezi nás. Všichni jsou vítáni.  Začínáme v 15 hodin, ale je možné dojít i o něco později.

Díkčinění s vysluhováním večeře Páně bude v obou našich sborech v neděli 22. října. Chrámová sbírka bude celocírkevní na fond sociální a humanitární pomoci, z kterého naše církev pomáhá v oblastech zasažených válkou nebo přírodními pohromami. Letos bude sbírka věnována především na pomoc arménským uprchlíkům z Náhorního Karabachu.  V Hustopečích bude „buchtová neděle“ s rozhovorem.

V neděli 29. října se v našich sborech bohoslužby konat nebudou a jsme všichni zváni na bohoslužby ve sboru v Nosislavi, které začínají v 9 hodin. Kdo by měl potíže s dopravou, ať se přihlásí bratru faráři.

Přístavba ke kostelu v Nikolčicích zdárně pokračuje a hrubá stavba je již prakticky hotová.

Avizovaná volba kazatele Jiří Grubera na léta 2024-2025 byla na žádost seniorátního výboru posunuta na neděli 12. listopadu v 8:30 v Nikolčicích a v10:15 v Hustopečích. Volba bude platná za každého počtu přítomných.

Pamatujte, prosíme, také na finanční zabezpečení našich sborů.

Svůj salární příspěvek nebo dar můžete poslat na naše účty:

Farní sbor Hustopeče:                   13 81 52 23 59 / 0800

Farní sbor Nikolčice                        13 81 52 73 79/ 0800

Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a poznámku salár případně dar.

Kdo by měl zájem o návštěvu kazatele nebo rozhovor na faře, nechť mi prosím zatelefonuje (776 216 072)

nebo napíše na adresu:                j.gruber@ tiscali.cz

Srdečně zdraví Jiří Gruber

Pozdrav na neděli říjen 15.2023.doc30.5 KB